Parke sistre cila keşif

Parke sistre cila uygulaması yapabilmek için teknik bilgi ve donanıma sahip parke ustaları seçilmelidir. Parke sistre cila satandartlarına uygun yapıldığında mükümmel görünüme sahip olur. Parke sistre cila; masif parke, rabıta, lamine, tahta gibi yer döşemelerine uygulanarak yapılır. sistre uygun olan parkeler tamir gerektiriyor ise öncelikle bu sorular giderilmelidir.

Parke sistra uygulaması (zımparalama işlemi)

Öncelikle parke sistre için uygun zımparalar seçilmedir parke zımparalanır ardından aralarındaki boşluklar parke macunu ile doldurulur. Parke macunu sistreden çıkan kendi tozu ile hazırlanarak yapılır. Macun kuruduktan sonra sistre makinası ile tekrar zımparalanır. Makinanın yanaşmadığı yerler kenar alma makinası ile alınarak temizlenir.

Parke sistra cila ve dolgu

Parke dolgu verniği hem parke aralarındaki boşlukların dolmasını sağlar, hem de parke nin dış etkenlerden korunmasını sağlar. Selülozik dolgu verniği uygulanmadan parke cilalama işlemi yapılmaz. Parke sistre cila uygulamasının olmazsa olmazıdır. Vernik selülozik olması sebebi ile kısa sürede kurur. Kuruma tamamlandıktan sonra verniklenen alan zımparalanır. Zımparalanmasının amaçı yüzeyde pütür ve pürüz oluşumunu engellemektedir. Parke sistre cila uygulamasının en son aşaması olan cilalama işlemi isteğe bağlı oalrak cam cila veya çift kompenentli cila olarak tercihi yapılarak uygulaması yapılır.

Parke cila çeşitleri hangi cila kullanılmalı

Yer döşemelerinden biri olan parke zemine döşendikten sonra sistre yapılır, bir takım işlemlerden sonrada en son uygulama olarak da cilalanır.Parke cilası uygulanacak alanlara göre de çeşitlenir.Parke cilasındaki çeşitler cilanın kalitesine, uygulanacak alanın trafiğine göre bakılarak uygulanır.Mesela cam cila uygulandıktan sonra oldukça güzel parlar, pırıl pırıl bir görüntüye sahip olur.Cam cila sentetik özlü bir ciladır.Konutlara uygulanan bir cila türüdür.Sentetik özlü parke cila olması nedeni ile yoğun trafiğe dayanıklı bir cila değildir. Cam cila mekana uygulanmadan önce tiner ile inceltilir. İncelen cila içerisindeki tiner kısa süre sonra uçarak havaya karışır buda cilanın zayıflamasına neden olur. Diğer bir parke cila türü olan çift kompenatlı cilada ise inceltme işlemi yapılmaz. İnceltmenin aksine cilaya dondurucu katılır.Böylece cila herşekilde uygulanacak bir cila türüdür daha sert, dayanıklı ve yoğun trafiğe uygun bir cila olacaktır.Bu parke cila konutlarda ve iş yerlerinde kusursuz bir sonuç elde etmiş olursunuz.